Test

Opieka Online

Ciekawoski

Szybki Kontakt

Zadzwoń: 883-92-10-52 Napisz: info@vitanutrica.pl

Dieta „w proszku”

Dieta w proszku na przykładzie Cambridge
Dieta, która ma znamiona diety dla astronautów lecących w kosmos. Czyli: nie mamy jak gotować więc korzystamy z proszków, instantów, liofilizowanych półproduktów. Czy taka dieta ma sens tu na ziemi?Plan diety jest bardzo prosty. Osoba chcąca schudnąć stosując ją musi zaopatrzyć się w specjalne posiłki produkowane przez pomysłodawców tejże diety. Jednym słowem wersji domowej, zatem dużo tańszej zrobić się nie da. W każdej saszetce mamy jeden, jak obiecują producenci zbilansowany posiłek. Łatwość polega na tym, że na saszetce od razu mamy podaną wartość kaloryczną, wiemy ile porcji możemy zjeść, odpada nam zatem główkowanie i komponowanie posiłków. Niepokój budzi dzienna racja pokarmowa – przez pierwsze 3 tygodnie (!) jest to tylko 500 kcal. Później zwiększamy energetyczność do 1000 kcal i tak dalej. Przy takiej energetyczności łatwo o bóle i zawroty głowy, ogólną słabość i zmęczenie. Do tego dieta drastycznie zwolni nam metabolizm i z pewnością doprowadzi do niedoborów pokarmowych.Dieta, w której bardzo ciężko znaleźć dobre strony. Jedyną jest jej łatwość – rozpuszczamy w wodzie proszek i mamy posiłek. Ale czy to na pewno dobra droga? Nauczony przez wiele tygodni do jedzenia gotowej papki organizm może doznać szoku gdy potraktujemy go zwykłą kanapką. Szczególnie, jeśli nagle przerwiemy dietę. A o przerwanie diety jest tu bardzo możliwe: monotonia, cena oraz brak „normalnego” jedzenia może skutecznie zniechęcić.Niepokój budzi również fakt, że dieta jest dla nas „sztuczna” (i to nie tylko ze względu na ilość dodatków smakowych i konserwujących zawartych w proszku). Przez kilka tygogni diety opartej na gotowych saszetkach nie nauczymy się niczego nowego o naszym żywieniu i zdrowiu. Dalej nie będziemy umieli skomponować sobie zdrowego, pełnowartościowego i lekkiego posiłku ponieważ dieta nas tego nie nauczy. Jednym słowem po proszkowej diecie efekt jojo jest bardziej niż pewny…A jeśli kuszą nas takie gotowe posiłki „dietetyczne”, a my wiemy że gotowanie i trzymanie się zaplanowanych posiłków nie jest naszą mocną stroną, to czy nie lepiej za tę cenę zamówić sobie dietetyczny catering? Tam też mamy gotowe dietetyczne posiłki, ale już nie pachną one jak dieta dla NASA, smakują lepiej i na pewno mogą być jedzone  z korzyścią dla naszego zdrowia i sylwetki.

Poradnia VitaNutrica 

ul. M.C. Skłodowskiej 3, lok.1 (Budynek Dom Technika – NOT, parter) Numer konta bankowego: 97 2490 0005 0000 4000 8360 7833
Aby sprostać Państwa potrzebom, jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 20:00 oraz w soboty w godzinach od 10:00 do 13:00.

KONIECZNA JEST WCZEŚNIEJSZA REZERWACJA TELEFONICZNA LUB MAILOWA.

Rezerwacja wizyty:
telefonicznie: 883-92-10-52
drogą elektroniczną: info@vitanutrica.pl
przez Formularz Kontaktowy dostępny na stronie
Już dziś umów się na spotkanie!

Formularz Kontaktowy

Call Now Button