Test

Opieka Online

Ciekawoski

Szybki Kontakt

Zadzwoń: 883-92-10-52 Napisz: info@vitanutrica.pl

Dieta garstkowa

Pomysłodawczynią diety jest pani dr Anna Lewitt, a jej główną ideą jest słuszne założenie, że powinno się jeść mało a często. Realizowane tego pomysłu polega na jedzeniu 5 posiłków dziennie każdego składającego się z tej samej racji to jest z pokarmów mogących się zmieścić w naszej dłoni. Aby posiłek był zbilansowany musi się składać z garstki produktu białkowego (mięso, sery, jogurty, jajka), garstki produktu węglowodanowego (ciemne pieczywo, kasze, makarony pełnoziarniste) i garstki owoców lub warzyw. Ważne jest aby dieta była zróżnicowana, to znaczy aby wybierać różne produkty z tej samej kategorii (różne kasze, różnego rodzaju białko).W diecie tej istotne jest też to, co jemy, czyli niestety nie schudniemy, jeśli nasze „garstki” będą się składać z pizzy i ciasteczek. Muszą to być odpowiednie produkty to jest produkty naturalne, chude mięso, kasze, jajka, ryby, warzywa. Zgadzamy się z twierdzeniem, że w żywieniu nie chodzi tylko o to ile kalorii jest spożywanych, ale również o to w ilu porcjach, jak często i o jakich porach. Na nasze kilogramy i samopoczucie ma wpływ to czy zjemy 2000 kcal w postaci dwóch posiłków w ciągu dnia czy w postaci pięciu. Bardzo dobre jest w diecie to, że w każdym posiłki powinny się znaleźć produkty z 3 kategorii różnych kategorii.

To co przemawia na niekorzyść diety jest fakt, że objętościowo zaleca się zjadanie 3 takich samych porcji produktów węglowodanowych, białkowych i warzyw, a idealną proporcję otrzymalibyśmy gdyby warzywa były w serwowane w dwóch garstkach, wtedy posiłek byłby zbilansowany pod względem zasadowości i kwasowości produktów. Wątpliwości budzi również fakt tego, że każdy z pięciu posiłków jest w diecie na takim samym poziomie energetyczności, to znaczy jemy tyle samo na podwieczorek co na śniadanie, obiad czy kolacje. Na pewno dzięki temu sprawimy, że nasz żołądek przy każdym posiłku będzie się tak samo rozciągać i w ten sposób ustabilizujemy poczucie głodu, ale nie zapominajmy, że nasz metabolizm jest większy na początku dnia i wtedy potrzebuje najwięcej energii natomiast w okolicach kolacji powinniśmy już zjadać mniej.

Poradnia VitaNutrica 

ul. M.C. Skłodowskiej 3, lok.1 (Budynek Dom Technika – NOT, parter) Numer konta bankowego: 97 2490 0005 0000 4000 8360 7833
Aby sprostać Państwa potrzebom, jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 20:00 oraz w soboty w godzinach od 10:00 do 13:00.

KONIECZNA JEST WCZEŚNIEJSZA REZERWACJA TELEFONICZNA LUB MAILOWA.

Rezerwacja wizyty:
telefonicznie: 883-92-10-52
drogą elektroniczną: info@vitanutrica.pl
przez Formularz Kontaktowy dostępny na stronie
Już dziś umów się na spotkanie!

Formularz Kontaktowy

Call Now Button