Test

Opieka Online

Ciekawoski

Szybki Kontakt

Zadzwoń: 883-92-10-52 Napisz: info@vitanutrica.pl

Dieta Kapuściana

Dieta kapuściana jest na wielu forach polecana jako dieta przynosząca spektakularne efekty. Opiera się na jedzeniu kilka razy dziennie zupy przygotowanej oczywiście z kapusty i innych warzyw. Brzmi sensownie? Można by powiedzieć- samo zdrowie! Zakłada regularność i małe porcje (jemy kilka razy dziennie), za bazę przyjmuje tak dobre dla zdrowia warzywa…Jednak mimo upodobania do kapusty i wszelkiego rodzaju warzyw nie zgodzimy się, że ta dieta to zdrowy sposób na odchudzanie…Pierwsza wada diety ukryta jest już w jej nazwie – kapuściana, czyli opierająca się na jednym produkcie. Fachowo to dieta monotematyczna. Diety monotematyczne nigdy nie są dla nas dobre chyba, że konieczność ich stosowania nasuwa choroba lub alergia. Jedzenie przez wiele dni  tylko i wyłącznie jednej potrawy na każdy posiłek prowadzi do niedoborów, powoduje zniechęcenie i jest zwyczajnie nudne. Dlaczego mamy rezygnować z innych równie wartościowych produktów na rzecz jednego? Całkowita wariacja na temat diety kapuścianej? Tabletki, które zawierają „sproszkowaną zupę kapuścianą”! Jedna tabletka = jedna porcja zupy, czyli eliminujemy skutki mdłości na sam widok zupy po kilku dniach diety (o takim efekcie ubocznym często wspominają praktykujący te metodę..). Za to możemy być bardzo głodni. Wszak ciężko najeść się tabletką… Niestety kapusta nie ma żadnych magicznych właściwości odchudzających. Nie sprawi że z dnia na dzień pozbędziemy się zbędnych kilogramów tłuszczu.Po kilku dniach na samej zupie możemy sobie urozmaicić dietę. Brzmi smakowicie? Niestety- nie wiadomo dlaczego- ktoś każe nam wypić w ramach posiłku 2 l mleka (nie wszystkie, ale niektóre jadłospisy tej diety tak zalecają w 4 dniu)! Zdecydowanie nie polecamy osobom o słabym żołądku. Ba! Osoba o trochę mocniejszym przewodzie pokarmowym może odczuć naprawdę niemiłe reakcje po zjedzeniu 3 porcji zupy z kapusty i wypiciu 2 litrów mleka… Odsyłamy do dowcipu o 7 krasnoludkach, 7 ogórkach kiszonych i 6 szklankach mleka 😉 Jadłospisy są chaotyczne, w jednym dniu każą nam jeść owoce w innym jest to „absolutnie zabronione”. Wygląda to tak jakby ktoś na „chybił trafił „wpisywał tu nakaz tam zakaz. A zakazy i nakazy w dietach jak i w życiu aż korcą, aby je złamać.Dieta jest bardzo restrykcyjna, oscyluje w niektóre dni wokół 400 kcal. Bez wątpienia jest to ilość, która naraża organizm na bardzo duże zmiany metabolizmu a co za tym idzie powoduje uruchomienie mechanizmu oszczędzającego. W dłuższej perspektywie jest także wyniszczające, niestety dla tłuszczu a dla naszych mięśni (szczególnie odradzamy w połączeniu z aktywnością fizyczną!). A przede wszystkim bonusy diety? Daje nam „ukochany” przez wszystkich efekt jo-jo.Ciekawe, że i w tej diecie brak węglowodanów. Widać każda modna dieta stawia sobie za punkt honoru wyeliminowanie tego składnika. Przypominamy! Węglowodany są podstawowym składnikiem dającym naszemu ciało energie i powinny Stanowic ok. 50-60% tego co jemy.
Naszym zdaniem: zachęcamy do zjedzenia na obiad takiej zupy kapuścianej szczególnie z dodatkiem białka w postaci np. chudego mięsa i ziemniaczka- źródła węglowodanów. Nie katujmy się nią natomiast na śniadanie obiad i kolację, bo skutkiem tej diety może być znienawidzenie tego kapuścianego przysmaku.

Poradnia VitaNutrica 

ul. M.C. Skłodowskiej 3, lok.1 (Budynek Dom Technika – NOT, parter) Numer konta bankowego: 97 2490 0005 0000 4000 8360 7833
Aby sprostać Państwa potrzebom, jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 20:00 oraz w soboty w godzinach od 10:00 do 13:00.

KONIECZNA JEST WCZEŚNIEJSZA REZERWACJA TELEFONICZNA LUB MAILOWA.

Rezerwacja wizyty:
telefonicznie: 883-92-10-52
drogą elektroniczną: info@vitanutrica.pl
przez Formularz Kontaktowy dostępny na stronie
Już dziś umów się na spotkanie!

Formularz Kontaktowy

Call Now Button