Test

Opieka Online

Ciekawoski

Szybki Kontakt

Zadzwoń: 883-92-10-52 Napisz: info@vitanutrica.pl

EkoSeminarium- relacja

 

23 marca 2013 roku, w Hotelu Huzar w Lublinie mieliśmy przyjemność gościć około 30 Pań i kilku niespodziewanych Panów na wiosennym EkoSeminarium, zorganizowanym na prośbę i we współpracy z Doliną Ekologicznej Żywności. Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia Pani Teresy Borzęckiej, która opowiedziała przybyłym o idei uprawy ekologicznej żywności i działaniom Doliny. Następnie głos przejęła Justyna Siwiela, rozpoczynając z uczestnikami dyskusję
o prawidłowym, dobrym dla zdrowia i urody żywieniu, najczęściej popełnianych błędach jedzeniowych, mitach dotyczących właściwej diety i diety odchudzającej. W następnym bloku znalazły się zagadnienia związane z właściwym żywieniem przyszłych i młodych mam oraz ich pociech. Aby zadośćuczynić brzuchom przybyłych, po teoretycznych rozpatrywaniach przyszedł czas degustacji ekologicznych przekąsek i pysznych soków.
Po konsumpcji i miłej wymianie zdań przy herbatce, pozostało jeszcze rozwiązanie zagadki dotyczącej tego, czym właściwie jest żywność ekologiczna i jak może wpłynąć na naszej zdrowie?Na koniec do wydarzenia dołączyła nasza ulubiona psycholog-psychodietetyk, Magdalena Jarzębowska. Zachęcała Panie do wyrabiania prawidłowego, rozsądnego stosunku do jedzenia oraz do jedzeniowych „grzeszków”. Opowiedziała o ryzyku wynikającym z odchudzania wg diet cud oraz zjawiskach takich jak jedzenie kompulsywne i ortoreksja.
Na zakończenie wszyscy przybyli otrzymali upominki od Doliny Ekologicznej Żywności oraz materiały przygotowane przez Dietetyka. Trzem Paniom dopisało szczególne szczęście- udało im się wylosować dodatkowy upominek w postaci naszego ebooka „Kuchnia pełna przygód”.Wszystkim przybyłym oraz współorganizatorom oraz zaproszonym mówcom serdecznie dziękujemy!

Jak przedstawiał się szczegółowy harmonogram seminarium?
13:00-13:20 Rejestracja uczestników, powitanie, prezentacja Doliny Ekologicznej Żywności (Teresa Borzęcka, biuro klastra DEŻ)
13:20-14:00 „Jak kobieta jeść powinna czyli rzecz o prawidłowym i ekologicznym żywieniu (Justyna Siwiela).
14:00-14:45 „Kobieta i dziecko: jakimi prawami żywieniowymi rządzi się ciąża, czego nam potrzeba w okresie karmienia piersią, jak kształtować dobre nawyki żywieniowe dziecka” (Justyna Siwiela).
14:45-15:00 Degustacja ekologicznych produktów Doliny.
15:00-15:30 „Porozmawiajmy o jakości: dlaczego ekożywność” (Justyna Siwiela).
15:30-16:00 „O nawykach jedzeniowych – okiem psychodietetyka” (Magdalena Jarzębowska)
16:00-16:15 Podsumowanie spotkania i pożegnanie uczestników.
Więcej relacji z wydarzenia znajdziecie Państwo na:
stronie Radia Lublin, blogu REDHEAD IN THE KITCHEN, blogu EKSCENTRYCZNY PAROWAR, blogu STO KOLORÓW KUCHNI

Poradnia VitaNutrica 

ul. M.C. Skłodowskiej 3, lok.1 (Budynek Dom Technika – NOT, parter) Numer konta bankowego: 97 2490 0005 0000 4000 8360 7833
Aby sprostać Państwa potrzebom, jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 20:00 oraz w soboty w godzinach od 10:00 do 13:00.

KONIECZNA JEST WCZEŚNIEJSZA REZERWACJA TELEFONICZNA LUB MAILOWA.

Rezerwacja wizyty:
telefonicznie: 883-92-10-52
drogą elektroniczną: info@vitanutrica.pl
przez Formularz Kontaktowy dostępny na stronie
Już dziś umów się na spotkanie!

Formularz Kontaktowy

Call Now Button